Nakupování

Konzumace nikotinu


Návyková látka

První cigaretu vyzkouší lidé nejčastěji už v mladém věku, přičemž zachutná jim natolik, že u kouření mnohdy zůstanou následně klidně celý život. Čím je to způsobeno? Obsahuje totiž nikotin, což je návyková látka stimulující mozek. Má tedy za následek, že se cítíme lépe a uvolněněji. Tělo tedy začne vyžadovat tuto látku jako u jiných drog pravidelně a postupně klidně i ve větším množství, protože už jsme na ni navyklý, takže odvykání není nic snadného.

cigaretová závislost

Řeknete si, že to tedy až takový problém není, když se po nikotinu cítíme lépe. Jenže on to problém je a to velký, protože také zvyšuje krevní tlak, má vliv na učení a třeba při kouření běžných cigaret si ještě k tomu ničíme dost plíce. Když silný kuřák zkusí cigarety vysadit, tak bude mít abstinenční příznaky, které znamenají podrážděnost, pocení, nespavost, úzkost a třeba třes. Mnohdy se proto volí varianta postupného odvykání, aby to pro tělo nebyl takový nárazový šok.

Méně škodlivin

Při kouření běžných cigaret se bohužel uvolňuje řada škodlivých látek vznikajících při spalování. Je tu tedy možnost cigaret elektronických, přičemž ty nejsou sice také úplně ideální, ale dopad třeba na plíce není až tak hrozný. Navíc si je můžete vychutnávat i na místech, kde by Vás s běžnou cigaretou vyhodili, protože ta produkuje celkem velký smrad, který jde cítit i na oblečení ostatních lidí, přičemž pasivní kouření pro ostatní není nic příjemného.

elektronická cigareta

Nabídka Vape je opravdu široká, takže si můžete vybrat zařízení, které Vám bude vyhovovat, a navíc s dostatečně velkou baterií, aby Vám šťáva nedošla někde v průběhu dne na cestě. Následně už stačí do zařízení nakupovat náplně, které vydrží výrazně déle než běžná cigareta. Ty můžou mít všemožné příchutě. Dokonce si lze namíchat náplň vlastní, ovšem není to až tak jednoduché, protože je potřeba vyvážit všechny složky, aby výsledek stál za to. Je to tedy pro pokročilejší uživatele.