Nakupování

Kde se uplatní plstění


Plstění je materiál, který lidé znají již mnoho let. Jeho kořeny sahají do období druhé poloviny devatenáctého století, tedy do doby průmyslové revoluce. Jedněmi z prvních výrobků z plsti byly klobouky.

Klobouky – plsť je k výrobě klobouků naprosto ideální materiál. Dnes si nedokážeme představit vyrábět klobouky bez plsti. Slaměné klobouky se bez plsti samozřejmě obejdou, ale tím by výroba klobouků byla velmi omezená. Plstěné klobouky byly typickým symbolem první republiky a ať už zhlédnete jakýkoli film z té doby, z éry němých filmů komika Charlie Chaplina, anebo z filmů s Oldřichem Novým a Adinou Mandlovou, pokaždé se tu alespoň jediný filmový záběr zaměří na pánský klobouk.

plstěná obuv

Uniformy – říká vám něco kniha Jaroslava Haška „Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války“? V roce 1916 se začalo s výrobou celoplstěných čepic pro vojáky rakousko-uherské armády, kam patřil i Josef Švejk. Vojenské uniformy jsou dobře patrné i ve stejnojmenném filmu s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

Kabáty – z plsti se vyráběly a vyrábí i kabáty, pánské i dámské modely, velmi módní a elegantní. Výhodou plsti je, že ji lze obarvit do jakékoli barvy, tím pádem máte k dispozici oblečení šité takřka na míru dle vlastního vkusu. A nechcete-li oblékat běžnou konfekci, můžete si ušít plstěný kabát sami.

pánský klobouk

Dekorace – plstění Prima obchod je velmi oblíbený materiál z plsti, který slouží jako polotovar pro výrobu dekorativních předmětů. Chcete-li najít vhodnou inspiraci pro dekorativní výrobky, stačí zabrousit na Internetu ve vyhledávačích, zadat tam vhodná klíčová slova, například „výrobky a hračky z plsti“, a zjistíte, jak pestré může být takové tvoření. Práce s plstěním je velmi zábavná, baví děti i dospělé a tímto způsobem lze trávit i mnoho hodin v průběhu volného času. Zapomeňte na negativní počítačové hry plné destrukce a násilí, vytvořte si raději něco krásného, co má význam a smysl.