Nakupování

Co vězí za nedostatkem testosteronu


Víte, co způsobuje nedostatek testosteronu Army Nutrition? Někteří lidé hledají odpověď v chytrých knihách a studují vědecká pojednání o biochemických reakcích hormonálních změn, ale toto jsou vše pouhé důsledky, nikoli příčina. A na tu vám kupodivu stačí docela obyčejný selský rozum – vlastní intuice. Když se totiž posadíte a zůstanete chvíli v poklidu, zjistíte, že vás nejvíc v životě sužuje hektický životní styl a stres. Neustálý spěch a shon, čím dál více povinností, čím dál více nařízení (mnohdy nesmyslných) z různých zdrojů a prohlubující se špatné mezilidské vztahy, v nichž schází moudrost a láska, to vše vyvolává takzvaný chronický stres, který pak vytváří několik zásadních problémů, z nichž dva jsou nejzávažnější. Které to jsou?

květ Ženšenu

Hormonální dysbalance a adrenální únava – v důsledku chronického stresu dochází k nadbytku stresových hormonů v krevním oběhu, tím se vyčerpávají nadledvinky a vzniká adrenální únava – velmi nebezpečný stav, kdy tělo neustále jede v nepřirozeném režimu a rychle stárne. Zároveň dochází u mužů k úbytku testosteronu, což má za následek snížení výkonnosti, špatnou náladu, úbytek svalové hmoty a také neschopnost udržet pevnou erekci. Proto je vhodné kromě eliminace stresových vlivů a změny životního stylu zařadit do výživy doplňky stravy s obsahem adaptogenních bylin, například Kotvičníku zemního, Macy peruánské nebo Ženšenu.

adaptogenní rostliny

Úbytek magnézia v organismu – může se to zdát až nepochopitelné, ale v současné době již zhruba tři čtvrtiny populace trápí deficit magnézia v organismu. Magnézium neboli hořčík je přitom nejdůležitější minerál, který tělo potřebuje pro více než 750 biologických procesů včetně srdečního rytmu, acidobazické rovnováhy krve, dýchání, zpracování potravy, spánek, psychickou pohodu a funkci mozku a nervové soustavy, imunitní systém atd. Nenechte se stresem převálcovat a doplňujte hořčík, nejlépe v biologické formě bisglycinátu, malátu nebo ještě lépe threonátu. Toto jsou nejlépe využitelné formy hořčíku na světě.